Tradičním koncertem ve Žlutých lázních na břehu Vltavy nedaleko centra Prahy oslaví kapela Monkey Business své sedmnácté narozeniny.

Vystoupení nazvané Kavárna De Luxe, které se zde uskuteční 25. května, zakončí sérii koncertů jarního turné Už jsi zaplatil daň z práva na život? Jako předkapela se představí Lake Malawi.

"Narozeniny ve Žlutých lázních budou už naše sedmnácté, takže je možné, že kapela přijde o panictví, jako se to v sedmnácti stalo mně. A doufám, že to bude také tak nádherné. Určitě si k tomu s námi něco zazpívá Albert Černý z Lake Malawi, Tonya Gravesová, Honza Cina a další," řekl zpěvák Monkey Business Matěj Ruppert.

Na koncertu ve Žlutých lázních skupina převezme Zlatou desku za prodej svého posledního alba Sex And Sport? Never!

"Nás to samozřejmě těší stejně jako to, že pokřtíme remixové CD Monkey Business Sex And Sport Never, které produkoval Exon Waldes," uvedl Ruppert.

V současné době už vznikají písně pro novou desku Monkey Business. Autorsky za nimi opět stojí producent Roman Holý, který zároveň působí ve skupině J.A.R. Ta nedávno vydala úspěšné album Eskalace dobra.

"On je schopen psát skvělé věci pro obě party. A lidi z J.A.R. i Monkey Business se mají rádi, není mezi námi žádná rivalita," konstatoval Ruppert.

S textařem Vráťou Šlapákem a baskytaristou Pavlem Mrázkem začal Ruppert pracovat na textech dříve, než slyšeli Holého muziku.

"Předtím jsme se sešli nad demosnímky Romana, narazili jsme sud, poslouchali a vymýšleli slova. Teď jde o to, aby se hotové texty Romanovi líbily. Ale v podstatě se dá říct, že jsme začali pracovat na nové desce," uvedl Ruppert.

Do sedmnácté sezony Monkey Business vstoupili s novou členkou kapely Terezou Černochovou, která po šestnácti letech nahradila zpěvačku Tonyu Gravesovou.

Ta se sice vydala na sólovou dráhu, podle členů kapely si ale na novém albu pravděpodobně zazpívá.

Na deskách Monkey Business se vždy objevovali zajímaví hosté.

V minulosti to byli Marta Kubišová, americká písničkářka Joan Baezová, člen britské skupiny Freak Power Ashley Slater nebo Glenn Hughes známý z účinkování v Deep Purple.

"Nikdy to nebylo samoúčelné, vždy pro nás ten člověk musel být přínosem, nešlo o nějaký obchodní tah. Nevadí nám, že jméno maďarského hudebníka Gábora Pressera mladým lidem nic neřekne, jeho Locomotiv GT je pro nás naprosto stěžejní kapela," poznamenal Ruppert.

Monkey Business patří mezi nejúspěšnější české kapely nového tisíciletí. Skupinu v roce 2000 založil multiinstrumentalista a producent Roman Holý.

Související