Několik desítek kapel z Česka i z ciziny zahraje na festivalu Mighty Sounds, který se uskuteční od 14. do 16. července na letišti Čápův dvůr v Táboře. Přehlídka zaměřená na žánry ska, punk, rokenrol, reggae i rockabilly přinese hudbu na šesti pódiích, novinkou je akustická scéna. Loni festival přilákal přibližně 14 tisíc lidí, třetina z nich přijela ze zahraničí.

Na třináctém ročníku Mighty Sounds zahrají Gogol Bordello, Dubioza Kolektiv nebo The Adicts, domácí scénu zastupují Hentai Corporation, Sto zvířat i Fast Food Orchestra. Na scéně Radia 1 se představí kapela Petra Čtvrtníčka a Leoše Nohy s názvem Buzerant, dále třeba Jananas nebo písničkář Kittchen.

 

Mighty Sounds je svého druhu největší hudební festival ve střední Evropě. Letos čekají pořadatelé zhruba stejný zájem návštěvníků. Vstupenka na místě bude stát 1600 Kč.

V předchozích letech dostával festival pokuty od hygieniků za překročení hlukových limitů. Ty již pořadatelům nehrozí, od loňska platí novela zákona, jež umožňuje festivaly pod širým nebem z nařízení o hlukových limitech vyjmout. Přesto nedělní program skončí již kolem půlnoci.

"V pondělí chodilo nejvíce stížností, protože lidé z okolí vstávají do práce," říká za pořadatele Markéta Štechová a dodává, že festival nabízí obyvatelům, kteří bydlí nejblíže areálu, vstupy na přehlídku zdarma. "Mají o to velký zájem, již berou festival za svůj, máme hodně pozitivních ohlasů. Hudba není hluk, je to kulturní akce prospěšná i pro region, hotely a restaurace jsou plné," dodává Štechová.

Organizátoři se také dohodli s Aeroklubem Tábor, který jim pronajímá areál, že se zapojí do oprav příjezdových cest na letiště.

Související