Za rok v Praze poprvé vystoupí country-popová zpěvačka Shania Twainová. Vedle amerického turné na podporu nového alba se zastaví také v Evropě, kde nehrála třináct let.

Pražský koncert se uskuteční 6. října 2018 v O2 areně, uvedl Petr Novák z pořadatelské agentury Live Nation. Vstupenky se budou prodávat od pátku za 1490 až 2590 korun.

Twainová na přelomu 20. a 21. století patřila ke komerčně nejúspěšnějším zpěvačkám na světě. Její alba se prodávala po milionech, její singly obsazovaly první příčky světových hitparád a její koncertní turné platila za ta nejrychleji vyprodaná.

Díky úspěchu alb The Woman in Me z roku 1995, Come on Over z roku 1997 a Up!, které vyšlo v roce 2002, se Twainová stala jednou z nejpopulárnějších interpretek. Obdržela také řadu ocenění včetně pěti cen Grammy.

Twainová prodala více než 90 milionů hudebních nosičů a již téměř dvě dekády si drží pozici nejprodávanější zpěvačky country. Právě její propojení tohoto stylu s popem bylo ve své době vnímáno jako revoluční a posluchači je přijali s nadšením. Díky tomu se takřka každá píseň, kterou zpěvačka představila, stala hitem.

Její hity You're Still the One, That Don't Impress Me Much, Man!, I Feel Like a Woman nebo Ka-Ching! patří k pravidelným titulům v populárních rádiích.

Na zpěvaččino nové album fanoušci čekali 15 let. Na trh přišlo koncem září pod jednoduchým názvem Now a již v létě ho předznamenával popový singl Life's About to Get Good.

Ještě před vydáním desky dvaapadesátiletá zpěvačka ohlásila velké turné Shania Now Tour 2018, které bude od května příštího roku jen v Americe čítat téměř 50 zastávek.

A nejde o jediný koncert, jejž kapela Live Nation nedávno oznámila. V pražské Tipsport Areně vystoupí 19. dubna příštího roku americká kapela Thirty Seconds to Mars. Ta už v Praze hrála, naposledy v červnu roku 2014.

Sestavu Thirty Seconds to Mars již několik let tvoří zpěvák a herec Jared Leto, jeho mladší bratr Shannon Leto a kytarista Tomo Miličević.

Skupina funguje již od roku 1998. Během 20 let vydala čtyři studiová alba, velkou komunitu fanoušků si dokázala získat již svým debutem 30 Seconds to Mars z roku 2002.

K dalším nedávno oznámeným koncertům agentury Live Nation patří vystoupení britského písničkáře vystupujícího pod pseudonymem Rag'n'Bone Man.

V rámci turné navštíví dvacet evropských zemí, v pražském Foru Karlín se zastaví 2. března 2018.

Konečně pak agentura chystá také koncert amerických rockerů Toto.

Ti se do Česka vrátí po devatenácti letech, u příležitosti 40. výročí vydají nové album 40 Trips Around the Sun. Naživo ho představí 27. února 2018 taktéž ve Foru Karlín.

Související