Americký zpěvák Ozzy Osbourne, jenž se svou kapelou Black Sabbath nedávno ukončil kariéru, se zřejmě již naposledy vrátí do Prahy. Příští rok 13. června vystoupí na Letišti Letňany v doprovodu kapely Hollywood Vampires, kterou tvoří kytarista Joe Perry z Aerosmith, Alice Cooper a hollywoodský herec Johnny Depp.

O koncertu informovala pořadatelská agentura Live Nation. Předprodej vstupenek v sítích Ticketpro a Ticketportal začne tento čtvrtek v 9 hodin ráno, členové klubu Live Nation se k lístkům dostanou přednostně již v úterý.

"V rámci turné bude Ozzy Osbourne vystupovat po celém světě až do roku 2020 a zároveň půjde o konečné celosvětové koncertování tohoto legendárního umělce," uvedl Petr Novák z pořadatelské agentury.

Osbournovo turné nese podtitul Farewell World Tour, tedy Světové turné na rozloučenou. "Lidé se mě stále ptají, kdy že to půjdu do důchodu," avizuje Osbourne. "Tohle bude moje poslední světové turné, ale nemůžu říct, že ještě tu a tam nevystoupím."

Podle pořadatelů Osbourne za posledních padesát let absolvoval přes 2500 koncertů, z toho nejvíc se svou kapelou Black Sabbath. Ta se s českými posluchači rozloučila vloni v létě koncertem v pražské O2 areně.

Záznam ze dvou posledních vystoupení Black Sabbath v anglickém Birminghamu letos ještě přenášela světová kina včetně těch českých.

Osbourneovu koncertní kapelu budou v Praze tvořit jeho dlouholetí spoluhráči – kytarista Zakk Wylde, baskytarista Blasko, bubeník Tommy Clufetos a klávesista Adam Wakeman.

Hosty na pražském koncertu pak budou Alice Cooper, Johnny Depp a Joe Perry, kteří od roku 2015 společně vystupují pod hlavičkou Hollywood Vampires.

Kapela svůj název odvozuje od alkoholického spolku celebrit, jehož byl Alice Cooper v 70. letech součástí. Skupina vznikla jako hudební pocta rockové hudbě 70. let.

Proměnlivou sestavu Hollywood Vampires by v Praze měli doprovodit bubeník Matt Sorum z kapely Guns 'N Roses, baskytarista a kytarista Tommy Henriksen, Robert DeLeo z rockového bandu Stone Temple Pilots a baskytarista Bruce Witkin.

Hollywood Vampires zatím vydali jediné studiové album. Před dvěma roky na něm hostovali kytarista a bubeník Dave Grohl z Foo Fighters, kytarista Joe Walsh nebo dnes již nežijící herec Christopher Lee.

Související