Někdejší autor písní britské kapely Oasis Noel Gallagher se vydal novým tvůrčím směrem se svým právě vydaným albem Who Built the Moon?. Natočil jej s kapelou High Flying Birds, se kterou vystoupí také 14. dubna 2018 ve velkém sále pražské Lucerny. Koncert pořádáný agenturou Fource Entertainment je již nyní vyprodán.

Britský hudebník na desce spolupracoval se severoirským producentem Davidem Holmesem, který mu prý radil, aby do studia nenosil již hotové písně.

"Kdykoliv to začalo znít příliš jako Oasis, zastavil mě a říkal: Tohle už jsi jednou udělal. Zkus to jinak," líčí padesátiletý Gallagher.

"Zkoušel jsem vše, co jsem se za ty roky naučil na kytaru i jiné nástroje. A teprve když jsem si ty znalosti v hlavě odmyslel, začala magie," popisuje Gallagher, jak vzniklo jeho album pestré co do žánrů i stylů.

Kapela Oasis svázaná s 90. lety minulého století se rozpadla před sedmi roky. Noel Gallagher a jeho mladší bratr Liam se rozešli ve zlém, dodnes se například hádají o tom, kdo měl na úspěchu Oasis větší podíl.

"Ty písně jsem napsal já, nikdo jiný. Psal jsem je, produkoval, vymýšlel jsem všechny party," říká dnes Noel Gallagher.

Ten prý vylučuje, že by se s bratrem Liamem v dohledné době udobřil. "Na mé straně problém není, jde o Liama. Ode mě omluvu čekat nemůže," tvrdí.

Přestože o bratrské roztržce dosyta informovala média, jakož i o jeho divokém stylu života, Noel Gallagher prý ničeho z toho nelituje.

"Kdybych se měl vrátit v čase, udělám všechny ty chyby znova, protože byly skvělé. Roky, které jsem strávil na drogách, působily neuvěřitelně. Hlavně proto, že jsem uměl včas zabrzdit a říct si, že za tuhle hranici už nejdu," vypráví hudebník.

"Nemám výčitky. Nemělo by to smysl. Výčitky jsou k ničemu a člověk z nich zešílí," dodává rezolutně.

Přesto Noel Gallagher například zdůrazňuje, jak je "absurdní", že dosud s žádnou svou nahrávkou neovládl americkou hitparádu ani neobdržel cenu Grammy.

"Neovlivním to, nemám jak. S některými lidmi bych rád spolupracoval, ale než bych jim zavolal, ten telefon prostě nezvednu," naznačuje závěrem Noel Gallagher.

Související