Když v roce 2004 psal o Philippu Jarousském (*1978) muzikolog Marc Niubò při příležitosti jeho českého debutu na Letních slavnostech staré hudby, uvedl rozhovor s ním takto: "Toto jméno, v Čechách známé zatím jen málokomu, patří mladému, úspěšnému a v rodné Francii již slavnému kontratenoristovi…" Kolik se od té doby toho změnilo!

Jak Niubò věštil, Jaroussky se postupně stal ctěným celosvětově, stal se skutečnou zářící hvězdou, nikoliv jen povětroněm. Když pak nazřeme Jarousského kariéru, zjistíme, že k jeho současnému výsostnému postavení dopomohlo několik šťastných momentů, ale také neobyčejná vůle, pracovitost a vášeň pro hudbu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.