V Ostravě vystoupí příští rok na jediném koncertu v Česku světová operní hvězda José Cura z Argentiny, který patří k nejlepším tenoristům současnosti.

Doprovodí ho pětasedmdesátičlenný orchestr opery Jihočeského divadla v Českých Budějovicích pod vedením argentinského dirigenta Maria De Roseho. Koncert se uskuteční 15. března v ČEZ Areně, za pořadatele to oznámil Miroslav Beinhauer. Vstupenky za ceny od 590 do 1490 korun budou v prodeji od 4. listopadu.

Argentinský pěvec proslul originálními interpretacemi hrdinů italských a francouzských oper a inovativními koncerty - díky sametovému hlasu i fascinujícímu jevištnímu projevu. Často se totiž na koncertech představuje i v netradiční roli. "Osobně diriguje orchestr, v některých skladbách současně diriguje a zpívá," řekl Beinhauer.

Hostem ostravského vystoupení bude mladá slovenská operní pěvkyně Linda Ballová. Zpěvačka, kterou si Cura osobně vybral, strhává pozornost výjimečným dramatickým projevem. Vystupovala v operách uváděných například Slovenským národním divadlem či Národním divadlem moravskoslezským.

Cura začal profesionálně zpívat až v 28 letech. Dnes je stálicí předních operních domů nevyjímaje Metropolitní operu v New Yorku, Královskou operu v Londýně, Vídeňskou státní operu, Curyšskou operu či La Scalu. Hraje na kytaru, vystudoval klavír, skladbu i dirigování.

V Česku koncertuje relativně často. V oblibě má například hudební festival v Českém Krumlově, kde zazářil v opeře Komedianti. Loni vystoupil také na náměstí v Olomouci.