Z celkem šesti sólistů a tří hlavních inscenátorů (dirigent, režisérka, scénograf) sobotního přenosu Mozartovy opery Cosi fan tutte z newyorské Metropolitní opery bylo hned sedm rodilých Američanů.

V historii přenosů do českých kin, které začaly sezonou 2007/2008, byl tento večer výjimečný hned zkraje. Šedovlasý dirigent James Levine už seděl u pultu – dojel tam na elektrické židli, po téměř tříleté vynucené přestávce očekávaný s podobným vytržením, jako když vbíhá na rockové koncerty Mick Jagger, stejného ročníku 1943.

V předehře se zaskvěly i kamery. Detailními záběry tváře i rukou dirigenta a klarinetisty, flétnisty a fagotisty ještě umocnily přesnost a radost Mozartovy předposlední opery. Rekordních 2482 představení, oddirigovaných Levinem, se z pouhého čísla měnilo v hravost.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.