Ve zlomovém okamžiku své dráhy basbarytonista Adam Plachetka na Pražském jaru tuto sobotu zazpívá árie ze Smetanových oper. Plachetka má nastudovaný nový repertoár a také uzavřel smlouvu s newyorskou Metropolitní operou, kde bude debutovat v únoru.

Připomíná to situaci z Plachetkova posledního vystoupení na Pražském jaru před čtyřmi roky. Tehdy právě odjížděl z Prahy, aby se stal sólistou vídeňské Staatsoper. Málem k tomu nedošlo. "Po konkurzu mi nabídli dvouletou smlouvu," vysvětluje HN Plachetka.

"Ale protože jsem zaslechl, jak obtížné je ve Staatsoper působit a kolik pěvců to zničilo, nechtělo se mi. Vzkázal jsem svému agentovi, že se nepřidám do souboru, neboť bych raději jen hostoval." Agent okamžitě volal: "Asi jsem se přeslechl. Ty jsi dostal nabídku, a odmítneš ji? Je ti jasné, že pak si tam dlouho nezazpíváš?"

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.