Něco na tom pražském baroku bude.

Nejde jen o architekturu, která se vine vším od ulic a zapadlých hudebních archivů až po Pražský hrad, ale i fakt, že v Praze dnes sídlí neobyčejně mnoho prvotřídních hudebních ansámblů, které se zaměřují na barokní hudbu.

Letos je baroko významně zastoupené i na festivalu Pražské jaro, kde kromě několika špičkových evropských těles účinkují i ta dvě nejvýraznější pražská: Collegium 1704 a Collegium Marianum.

Každý z barokních koncertů na Pražském jaru letos bude něčím zvláštní: německý Freiburger Barockorchester tuto neděli zahraje Bachovy Braniborské koncerty, francouzští Les Arts Florissants dva týdny nato připomenou, jak Monteverdiho Sedmá kniha madrigalů de facto stála u zrodu opery.

A italský ansámbl Accademia Bizantina, který získal řadu ocenění za své nahrávky Purcellových árií, tento program přednese 28. května naživo s předním německým kontratenoristou Andreasem Schollem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.