Na nahrávku Sonáty pro housle a klavír Bohuslava Martinů narazila německá houslistka Julia Fischerová ve vídeňském bazaru s deskami.

Skladbu v podání ruského houslisty Davida Oistracha si prý okamžitě zamilovala. "Setkání s hudbou Martinů pro mě byl skoro náboženský zážitek," vysvětlila Fischerová na úterní tiskové konferenci Pražského jara.

"Od první vteřiny ta hudba zní neuvěřitelně přirozeně. U Šostakoviče jsem dlouho tápala, jak jej správně hrát. Do Martinů se pustíte a hned víte, kudy na to."

Fischerová to dokázala na Pražském jaru, kde v pondělí večer s klavíristkou Milanou Černjavskou zahrála sonátu Bohuslava Martinů a o den později jeho smyčcový kvartet č. 5.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.