Americký písničkář Tom Waits tu tklivou skladbu interpretuje v produkci minimalistického skladatele Philipa Glasse jako zpěv raněného zvířete.

Jak ji pojme Waitsův český kolega Dan Bárta, bude jasné až při jejím středečním prvním tuzemském uvedení na sedmém ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Kutné Hoře. Ten je zaměřený především na komorní tvorbu.

Hodinovou kompozici Jesus' Blood Never Failed Me Yet, v níž britský skladatel Gavin Bryars počátkem 70. let minulého století zharmonizoval nahrávku nábožného zpěvu londýnského bezdomovce do jakési křesťanské mantry s neustále se opakujícím, ale přitom orchestrálně bobtnajícím motivem, zahrají s Danem Bártou světově proslulý kontrabasista Miroslav Vitouš a pro tuto příležitost sestavený Ensemble 2014, řízený violoncellistou Jiřím Bártou.

Kulisy duchovnímu dílu vytvoří prostor gotického chrámu svaté Barbory.

"Vždycky mě bavilo uvádět skladby, které se nehrají často, ale mě oslovují. Není ovšem snadné prosadit je pořadatelům a orchestrům na koncerty – buď z finančních důvodů, nebo z obavy, že lidi nepřijdou," řekl HN Jiří Bárta, který je zároveň uměleckým ředitelem přehlídky.

A tak právě méně hrané či z perspektivy staleté klasické hudby téměř nové kompozice zařazuje Bárta do skoro každého koncertu týdenního festivalu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.