Se stále větší politickou zátěží přilétá do Česka ruský dirigent Valerij Gergijev.

Protesty před svými koncerty vloni v New Yorku a v dubnu v Londýně ustál, ale situace se mu začíná vymykat z rukou.

Finská sopranistka Karita Mattilová s ním na protest proti zabrání Krymu minulý měsíc odmítla vystoupit v Carnegie Hall. A před třemi týdny musel Gergijev napsat otevřený dopis občanům Mnichova poté, co protestovali proti jeho nástupu do čela Mnichovské filharmonie, chystanému napřesrok.

Gergijev má tak plný diář, že takřka nestráví dvě noci na jednom místě.

Do Prahy přiletí v pátek ráno, absolvuje rychlou zkoušku s Českou filharmonií, večer ji v Rudolfinu provede koncertem Čajkovského, Musorgského a Rachmaninova, načež v sobotu dopoledne už s filharmoniky poletí do Itálie, kde tentýž program zahrají na festivalu v Ravenně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.