Ve videu k albu Gods, Kings & Demons, debutové nahrávce recitálů zpěváka Reného Papeho pro značku Deutsche Grammophon, ten okamžik nelze přehlédnout.

Německý bas se zoufale pere s Vodníkovou árií z Rusalky: "Až se zas vrátíš k družkám svým, budeš jen šivlem... živlem...," načež vypění a zahřmí: "Š-š-š, ž-ž-ž!" A hudebníci se kácejí smíchy.

"Zpívat v češtině je krásné, ale vyslovit ty souhlásky skoro nejde," říká pěvec posléze. "Málem jsem u toho vypustil duši. Cítil jsem, jak mi něco svazuje jazyk a táhne mi ho to kamsi do krku."

Možná právě proto Vodníkova árie chybí na programu Papeho úterního recitálu v pražském Obecním domě. Důležitější je, že na desku pěvec Dvořákovu árii nahrál a že za album vzápětí dostal cenu Echo Klassik.

Kdo nahrávku neslyšel, může v Obecním domě naslouchat Papeho programu – z poloviny Verdimu, z poloviny Wagnerovi – a hned mu bude jasné, proč tento pěvec bývá označován za jednoho z nejdůležitějších operních basů současnosti, za hlas jako stvořený pro role Wotana, Sarastra či Mefistofela.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.