Pokud jde o zahraniční zájezdy, je Česká filharmonie mezi většinou evropských symfonických orchestrů anomálií, tvrdí její ředitel David Mareček. Jak to myslí? "Na turné jsme schopni vydělávat peníze," řekl HN nedlouho po návratu orchestru z nadšeně přijatého čínského turné.

Tam publikum po některých koncertech křičelo jako při fotbale a v hodinových frontách čekalo na autogram šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka, jako by byl popovou superstar. "Z evropského pohledu to byl rozměr, který odpovídá nejslavnějším dirigentům nebo sólistům," míní Mareček.

Laika by napadlo, že do zahraničí se přece nejezdí prodělávat, ale podle Marečka je to mezi evropskými symfonickými orchestry běžné. "Když jsme například v Německu řekli, kolik zahraničních zájezdů Česká filharmonie ročně pořádá, kolegové manažeři se nás ptali, kde na to bereme. Oni jsou zvyklí, že si musejí zájezdy dotovat."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.