Lze klasické hudbě udělat multimediální kampaň pro dvacáté první století? Odpověď nabídne dnešní koncert České filharmonie, která pod širým nebem na Pražském hradě pokřtí kompletní nahrávky Dvořákových symfonií a koncertů.

Za neobyčejným boxsetem, jejž nyní vydala prestižní britská značka Decca Classics, lze slyšet slova generálního ředitele Davida Marečka o tom, že filharmonici to s návratem mezi světové orchestry myslí vážně.

Nejprve jsou tu jména: takzvaný dvořákovský komplet se pod taktovkou Jiřího Bělohlávka natáčel v Rudolfinu za účasti tří hvězdných hostů, konkrétně klavíristy Garricka Ohlssona, violoncellistky Alisy Weilersteinové a houslisty Franka Petera Zimmermanna.

O Bělohlávkově sžívání s orchestrem souběžně vznikal dokumentární film Barbary Willis Sweeteové, která režírovala již čtyřiadvacet přenosů do kin z newyorské Metropolitní opery. Brzy Česká televize odvysílá záznamy koncertů, později vyjdou také na DVD.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.