Publikum nehnutě pozoruje muže, jenž se šnorchlem a ve světlém obleku opatrně chodí pozpátku po jevišti. Jindy se po něm promenují tři muži – dva v sukních a třetí v saku, zato jen v trenýrkách. A pak si publikum vymění místa s účinkujícími, kteří zpívají ze sedadel, zatímco diváci stojí na jevišti.

Druhý ročník Ostravských dnů nové opery však minulý týden přinesl mnohem víc než bizarnosti.

Na programu bylo letos pět premiér s provokativně moderní hudbou, z nichž některé vyzněly podprůměrně a jiné fantasticky.

Festival, za nímž stojí exilový skladatel a dirigent Petr Kotík, začal českou premiérou opery Rakušana Bernharda Langa nazvanou Re:igen, důraz ale kladl na nové, experimentální operní kusy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.