Dá se improvizace naplánovat? Rozhodně lze nachystat alespoň setkání improvizujících tuzemských a mezinárodních hudebníků, jak se to o víkendu stalo v Praze.

Překvapivě i uprostřed července se v metropoli odehrál nový hudební festival nazvaný vs. Interpretation, za jehož právě uzavřeným prvním ročníkem stojí nadace Agosto Foundation.

Tu vloni založili podnikatel Tomáš Plachý a jeho manželka Cynthia Plachá, aby podpořili několik menších uměleckých projektů. Pak se ale rozhodli, že úsilí zaměří na spojování českých hudebníků se světem.

"Filozofie celého projektu je pro nás velmi důležitá," vysvětlila HN Plachá, která přehlídku vs. Interpretation nechce označovat za festival.

"Je to komunitní projekt. Chtěli jsme udělat víc než podpořit pár výtečných koncertů. Šlo nám o to, abychom zbořili předsudky o improvizaci jako takové."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.