Sopranistka Machvala Kasrašviliová tímto dává na vědomí, že žádná z hvězd moskevského Velkého divadla, které v sobotu završí Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, nebyla nařčena z útoků kyselinou, úplatků, kuplířství, šíření vulgárních fotek po internetu ani strkání střepů do baletních špiček svých konkurentů.

"Každé divadlo, zvlášť je-li tak velké jako Balšoj těatr, má své problémy," vysvětlila HN Kasrašviliová. "To, o čem mluvíte, se ale dělo v baletním souboru za éry Sergeje Filina. U nás v opeře k ničemu podobnému nedocházelo."

Filin, umělecký ředitel baletu Velkého divadla, se vloni dostal na přední strany novin po celém světě, když mu neznámý útočník chrstl do tváře kyselinu a Filina tím málem oslepil.

Z přípravy útoku, jemuž předcházelo několikaměsíční nabourávání se do e-mailů, odposlouchávání telefonů a nakonec propichování pneumatik u Filinova automobilu, byl na šest let odsouzen sólista baletu Pavel Dmitričenko.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.