Sobotní koncert světoznámé mezzosopranistky Magdaleny Kožené v Rudolfinu je zrušen kvůli onemocnění japonské klavíristky Micuko Učidaové. Peníze za vstupné se budou zákazníkům vracet.

Jelikož bude Kožená v Praze vystupovat vícekrát, mohou si její fanoušci případně zakoupit vstupenky na její lednové či únorové představení. V pátek to za pořadatele uvedl David Dittrich z Central European Music Agency.

Peníze za vstupenky zakoupené v pokladně Rudolfina budou vráceny tamtéž do 30. října. V případě platby převodem se mají posluchači obrátit na zákaznický servis České filharmonie na telefonním čísle 227 059 227.

Peníze za vstupenky zakoupené přes internet ceskafilharmonie.cz nebo colosseumticket.cz dostanou zákazníci automaticky zpět na svůj účet.

Za vstupenky zakoupené v prodejní síti Colosseum Ticket budou peníze vráceny na stejném prodejním místě, na němž byly vstupenky pořízeny. Vstupenky zakoupené v síti Ticketportal pak lze vrátit v místě zakoupení na základě předložení platné vstupenky.

Kožená měla v sobotu vystoupit v rámci 120. sezony České filharmonie poprvé. Po úspěchu z roku 2012 se s japonskou klavíristkou vrátila do Prahy s novým koncertním programem. Společně měly představit tři desítky Schumannových, Dvořákových a Wolfových romantických písní a také Schönbergovy Kabaretní písně.

Při rezidenci u českých filharmoniků Kožená zazpívá na čtyřech dalších koncertech. Kromě písňového recitálu ji čekají programy s orchestrem, komorním ansámblem, barokním souborem a swingovým bigbandem.

Související