Zdá se, že úřad prezidenta F. D. Roosevelta působí pro odnož beletrie, zvanou alternativní fikce, přinejmenším v americkožidovské próze jako časoprostorový uzel.

Doyenu Philipu Rothovi nedávno posloužil k románové úvaze, co by se stalo, kdyby tohoto zastánce, všeobjímajícího amerického státu, ve volbách porazil pilot a nácek Lindbergh, zatímco nejvýraznější čtyřicátník této literární enklávy, Michael Chabon (1963), v právě přeložené knize Židovský policejní klub (2007) domýšlí důsledky nerealizovaného projektu Rooseveltova kabinetu z roku 1940, jenž měl na Aljašce vytvořit útočiště Židům z Evropy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.