Nositelem mezinárodní Man Bookerovy ceny byl dnes v Sydney vyhlášen americký prozaik Philip Roth (1933).

Stal se tak čtvrtým nositelem tohoto ocenění, které se uděluje od roku 2005 a jež je spojeno s finanční odměnou šedesáti tisíc liber. Předchozími laureáty jsou Ismail Kadare, Chinua Achebe a Alice Munroová.

Philip Roth je věčným čekatelem na Nobelovu cenu za literaturu. Dosud získal „pouze“ Národní knižní cenu, Pulitzerovu cenu či pražskou Cenu Franze Kafky.

V letošních nominacích mezinárodní Man Bookerovy ceny se ocitl po boku Philipa Pullmana, Marilynne Robinsonové, Juana Goytisola, Davida Maloufa či Johna LeCarrého, který však nechtěl být s cenou spojovaný.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.