Za největšího favorita z širší nominace na letošní Man Bookerovu cenu je považován román Stranger‘s Child, v němž se britský prozaik Alan Hollinghurst vrací až do doby před první světovou válkou.

Alan Hollinghurst již ocenění, které mohou získat za románové dílo anglicky píšící autoři vyjma USA, jednou získal, a to v roce 2004 za román Linie krásy.

Ke známým jménům patří další Brit Julian Barnes, jenž byl nominován za novinku The Sense of an Ending a irskou literaturu letos zastupuje Sebastian Barry díky románu On Cannan‘s Side.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.