V Brně-Obřanech byla ve středu zavražděna spisovatelka Simona Monyová. Psala romány pro ženy.

Podezřelým z vraždy je její o rok starší manžel. Mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová k případu řekla, že v Obřanech zemřela po několika ranách nožem čtyřiačtyřicetiletá žena napadená manželem.

Tomu nyní hrozí za vraždu až 18 let vězení. Informace k totožnosti oběti ale neupřesnila. Manžel byl zraněn a je v péči lékařů.

Incident byl ohlášen ve středu kolem 22:00. Když záchranáři dorazili na místo činu, byla Monyová již po smrti. Její manžel utržil těžká zranění a byl okamžitě převezen do nemocnice.

"Proto jej zatím nebylo možné vyslechnout. Motiv činu neznáme. Snad jej zjistíme při vyšetřování," uvedla mluvčí. Předpokládá, že muž bude za vraždu obviněn v nejbližších dnech.

Podle bibliografie na svých internetových stránkách napsala Monyová 25 knih a autorsky se podílela i na jednom CD. Letos jí vyšly tituly Citová divočina a Srdceboly.

Druhou jmenovanou představila jako příběh o manželství, které začíná okázale se vší parádou a končí na bojišti.

"Je to příběh plný vášně, intrik, touhy, žárlivosti, sexu, paniky ze stárnutí, osobní nezralosti, lží a pomstychtivosti," uvedla na svém webu.

Vycházela i ze svých zkušeností

Monyová v rozhovorech uváděla, že při psaní vychází ze své fantazie, ale i ze zkušeností svých a svých kamarádek.

Přiznala také, že v běžném životě často přejímá styl a vystupování svých postav.

"Když jsem psala román Roznesu tě na kopytech, kde je hlavním hrdinou muž, všichni kolem mě říkali, jak jsem zhrubla," uvedla před několika lety.

Související