Pro sedm literátů je naděje na zisk Man Bookerovy ceny minulostí, pro zbývající šestici však trvá. Porota dnes zúžila nominace na finální výběr. Cena je určena pro knihy pocházející od anglicky píších autorů z celého světa vyjma USA.

Překvapivě šel z kola kritikou vychvalovaný román Stranger‘s Child britského prozaika Alana Hollinghursta, který již v roce 2004 toto ocenění získal za román Linie krásy.

Dále se neprobojoval ani irský autor Sebastian Barry s nejnovějším počinem On Canaan‘s Side. Končí i „česká stopa“ v letošním ročníku.

Británie a pak už jen Kanada

Kanadská prozaička Alison Picková, jejíž předkové žili v Evropě, byla v širší nominaci za román Far to Go, v němž líčí příběh chlapce, jenž odjíždí do bezpečí jedním z vlaků Nicolase Wintona.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.