V tomto období se poslední zrníčka ješitnosti obvykle seskupí v cystu a Já začne naposledy mumlat své truchlivé "pamatujte na mne, pamatujte na mne" - to píše o sklonku života slavných spisovatelů Julian Barnes ve Flaubertově papouškovi.

Také německý nositel Nobelovy ceny Günter Grass (1927) přišel před pěti lety s knihou Při loupání cibule, jež na sebe strhla pozornost díky autorovu pozdnímu přiznání, že byl za druhé světové války součástí Waffen-SS, a jež končila happy endem - sepsáním debutového románu Plechový bubínek (1959).

Na tyto vzpomínky pak prozaik narozený v Gdaňsku navázal titulem Die Box - Dunkelkammergeschichten (2008), jenž nyní vychází česky s názvem Příběhy z temné komory. Zde autor pokračuje po proudu času, tentokrát ale zvolil formu stolního dialogu svých osmi dětí, vlastních i nevlastních a z několika manželství a vztahů.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.