Divadlo Ponec na své scéně 19. října přivítá slavného amerického spisovatele Roberta Fulghuma.

Pořadatelé pro jeho fanoušky přichystali nejen autorské čtení z jeho nejnovější knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka, ale zájemci budou mít také jedinečnou příležitost si se svým idolem zatančit vášnivé tango.

Fulghumův poslední titul je totiž věnován právě argentinskému tangu. Michaela Kernová.

Improvizovanou argentinskou tančírnou pro své české příznivce Fulghum chystá se svou partnerkou Willow a tanečníky Patricií Porákovou a Julianem Elizarim Romeem.

Společnými silami je pak zasvětí do pronikavých rytmů tohoto žhavého tance za hudebního doprovodu skupiny Rehenes del Tango.

Češi si novou knihu přečtou první

"Drž mě pevně, miluj mě zlehka vyjde v Česku ve světové premiéře. Robert Fulghum se s tangem poprvé setkal prostřednictvím obrazů své současné partnerky Willow Baderové a k napsání románu ho inspirovaly vlastní zážitky. Tango totiž pro Fulghuma není pouhým tancem, ale životní cestou, novým způsobem vnímání sebe i světa kolem," uvedla Michaela Kernová z divadla Ponec.

Její slova potvrzuje i sám autor. "Tango není jen tanec, je to kultura, styl, postoj, široké spektrum orchestrální i pěvecké hudby, není to jen pro tanečníky," vysvětluje Fulghum, kdterý sám sebe nepovažuje za nijak dobrého tanečníka tanga.

Před lety přitom absolvoval několikaměsíční taneční školu tanga přímo v Argentině a v americkém Seattlu organizoval několik tanečních akcí.

Jevištěm Fulghumova posledního románu, jež na český trh přináší nakladatelství Argo, je právě seattleská tančírna Century, kde se odehrávají rozličné životní příběhy.

Setkávají se tu lidé nejrůznějšího věku, pohlaví, národnosti, náboženského vyznání i sexuální orientace. "To, co je důležité venku, zde není podstatné. Jde tu totiž o jediné - o tanec," dodává Kernová.

Související