S tvorbou básníka Karla Šiktance (1928), který dnes převezme Cenu Jaroslava Seiferta za sbírku Nesmír, je v posledních letech spojována jistá morální ušlechtilost. A místy snad i do sebe zahleděná a někdy až nepřístupná poetika, zosobňující tradiční představu o moderní poezii jako čemsi magicky nejednoznačném, nesrozumitelném.

Zejména v rovině morální - vzhledem k zákazu publikační činnosti v období normalizace - na Karla Šiktance poukazují dlouhodobě jeho vrstevníci jako na nejvýraznějšího básníka své doby, ačkoliv se v tomto hodnocení mohou názory rozcházet.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.