Když člověk líčí někdy velmi intimní věci ze života svých blízkých, je to velice citlivé. Ale snad na to má právo, pokud o nich píše se soucitem a láskou, říká o svých románech letošní nositelka Státní ceny za literaturu Daniela Hodrová.

"A pak, teď je ještě kolem mne pár lidí, kteří mé blízké znali - většinou píšu o mrtvých -, ale za dvě desetiletí už budou jen románovými postavami."

Praha srozumitelně

Romány Daniely Hodrové (1946) jsou těsně spjaty s Prahou a vynikají neobvyklou obrazností. Složité hry s realitou a literaturou jsou určeny náročnému čtenáři, nikdy však nepůsobí samoúčelně či nesrozumitelně.

Mezi nejznámější patří Podobojí, Kukly a Théta, tvořící trilogii s názvem Trýznivé město. Vedle románů je laureátka také autorkou řady literárněvědných prací.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.