Listování opravdu starými komiksy přináší dvojitou radost. Potěší nejen dobrý a dobře nakreslený příběh, ale také vážnost, s jakou čtenář prožívá dobrodružství dosud nezkalené parodií.

Vždyť který současný hrdina by se vší upřímností mohl prohlásit tak jako policajt Filip Brant, stvořený ve třicátých letech podle románu Jamese Olivera Curwooda: "Brame, proč nepromluvíte a neřeknete mi, kdo je ta dívka a co pro ni mohu učinit?"

Veršíčky komiks umrtvují

Komiksové hrdiny našich pradědů, jejich tvůrce a také obtíže, které museli čeští průkopníci "bublinového" média překonávat, přibližuje výpravná kniha kunsthistoričky Heleny Diesing Český komiks 1. poloviny 20. století.

Publikace v měkké vazbě má moderní grafickou úpravu, ale na kráse jí ubírají občas špatné reprodukce. Určena je všem, kteří se chtějí poučit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.