Dvaašedesátiletý český spisovatel Michal Ajvaz ve středu večer získal Magnesii Literu za prózu. Ajvazovi se díky románu Lucemburská zahrada podařilo proměnit svoji druhou nominaci, na rozdíl od roku 2009, kdy mu cenu "přebral" Martin Ryšavý.

Literu za prózu letos získal Marek Šindelka za soubor povídek Zůstaňte s námi, cenu za poezii Radek Fridrich se sbírkou Krooa krooa.

V kategorii knih pro děti a mládež porota ocenila Radka Malého za knihu Listonoš vítr, nejlepší překladovou knihou je pak Francouzská suita od Irène Némirovské (přeložila Helena Beguivinová).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.