E-mail nemusí být jen dorozumívací prostředek, který slouží k vyměňování neosobních zpráv nebo banalit, ale může ukrývat i myšlenkovou hloubku a lásku. Téměř dva miliony čtenářů už o tom přesvědčil Daniel Glattauer románem Dobrý proti severáku.

Nyní vychází pokračování úspěšného příběhu o virtuální lásce s názvem Každá sedmá vlna. Je to důvtipná a zábavná verze románu v dopisech ve věku powerbooků, která musí přesvědčit všechny kulturní pesimisty, že vyjadřovat a prožívat velké city je možné i prostřednictvím virtuální komunikace.

Zamilovaná kritika

Literární kritika je zamilovaná do hledání zásadních projektů: po rozpadu komunistického bloku se hledala kniha zachycující proměnu společenské identity po roce 1989, po teroristickém útoku na Dvojčata v New Yorku bylo "nutné" napsat knihu reflektující radikální změnu světa vystaveného teroristické hrozbě.

Můžeme oprávněně pochybovat, zda se má literatura hnát za touhami kritiků a plnit jejich přání, ale stalo se: Thomas Brussig napsal fenomenální román o pádu Berlínské zdi Hrdinové jako my, Don DeLillo zase příběh o 11. září. Jak ale reflektovat současnost, o níž se jedním dechem tvrdí, že je uspěchaná, neosobní a přetechnizovaná? Tedy právě taková, jaká je elektronická konverzace.

V roce 2006 se objevil titul, který nemá menší ambici než zachytit proměnu společnosti, konvencí a komunikace, již přináší rozvoj technologií, zejména elektronická pošta. A předvedl ji rovnou ve výsostném literárním žánru: milostném románu Dobrý proti severáku, sestávajícím výlučně z e-mailové korespondence.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.