Britský spisovatel indického původu Salman Rushdie jako jeden z prvních spisovatelů zareagoval na prohlášení, jímž Izrael označil spisovatele Güntera Grasse za persona non grata.

"Je v pořádku, aby se nám nelíbila Grassova báseň, či abychom jí byli dokonce zhnuseni. Zakazovat mu ale vstup do země je prudce dětinské. Na slova se má vždy odpovídat pouze jinými slovy," napsal Rushdie na Twitteru.

"Nezapomínejme, že Grass je autorem největších literárních reflexí nacismu: románů Plechový bubínek, Kočka a myš a psí roky [takzvané Gdaňské trilogie, pozn. red]".

Podle Rushdieho si nikdo nemůže myslet, že by Günter Grass byl skutečným antisemitou. "V jádru sporu je pouze špatná báseň a špatná reakce Izraele."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.