Autorka úspěšné série knih o Harrym Potterovi J.K. Rowlingová vydá v září svůj první román pro dospělé, který se bude jmenovat The Casual Vacancy (Prázdné místo).

Podle vydavatele Little, Brown půjde o černou komedii situovanou do anglického města Pagford, které není tak idylické, jak se na první pohled zdá.

Co je za fasádou

Pagford je zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou je město ve válce, naznačuje nakladatel. "Bohatí jsou ve válce s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky."

Zápletka začíná úmrtím čtyřicátníka Barryho Fairweathera, které obyvatele městečka šokuje. "Prázdné místo, které po Barrym zůstane v radě farnosti, se brzy stane katalyzátorem pro největší válku, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními?" uvedlo nakladatelství Little, Brown.

Kniha vyjde po celém světě 27. září v tištěné i elektronické podobě a také jako audiokniha.

Již v únoru Rowlingová řekla, že její příští kniha "bude velmi odlišná od série s Harrym Potterem". Současně tehdy zdůraznila, že úspěch knih o čarodějnickém učni jí přinesl "svobodu prozkoumat nová území".

List The Los Angeles Times připomněl, že i když "potterovky" byly určeny dětem, četlo je i hodně rodičů. Stejně tak dětští čtenáři, kteří vyrůstali s Harrym Potterem, jsou nyní dospělí.

Související