Přesah za hranice literatury slibuje letošní ročník Festivalu spisovatelů Praha, který začal v neděli na Nové scéně Národního divadla. Podle motta "existuje pouze budoucnost" chce festival letos klást provokativní společenské i politické otázky týkající se budoucnosti islámu, Spojených států a České republiky.

Sérii autorských čtení, debat a dialogů líčí prezident festivalu Michael March v poměrně apokalyptických konturách.

"Budoucnost nám mizí mezi prsty, protože jsou postupně dekonstruovány všechny společenské instituce zavedené po druhé světové válce," říká March.

"Lidé se budoucnosti obávají. A právě tento strach a nespokojenost jsou pocity, které musíme rozebírat. To je úkolem pro básníky i beletristy."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.