Pozůstalost výtvarného kritika a novináře Juana Ramíreze de Lucase pomohla objasnit jednu z posledních záhad kolem smrti španělského básníka a dramatika Federica Garcíi Lorcy, podstatnou literární osobnost dvacátého století.

Lorcovým tajemným milencem, kvůli němuž básník zůstal ve Španělsku i po vypuknutí občanské války, byl právě nezletilý mladík z konzervativní rodiny de Lucas. Společně chtěli odcestovat do Mexika, což ale rodiče Ramíreze de Lucase nepovolili.

Příběh, který se odehrál v posledních měsících Lorcova života – těsně předtím, než básníka v srpnu 1936 popravili frankisté –, přetiskl španělský deník El País.

De Lucas, který celý život odmítal prozradit cokoliv o svém vztahu s Lorcou, zemřel již před dvěma lety. Těsně předtím však sestře předal deník a báseň, které události objasňují – především důvod, proč Lorca navzdory varování zůstával ve Španělsku a neodjel do Mexika dřív.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.