Americký autor Ray Bradbury, který zemřel v úterý v Kalifornii, patřil podle Ondřeje Neffa k největším spisovatelům 20. století.

Neff, po Ludvíku Součkovi patrně nejvýznamnější český tvůrce vědecko-fantastické literatury, si cení především knihy 451 stupně Fahrenheita, které podle něj představuje klíčové dílo, významem podobné románu 1984 George Orwella.

Byl pro vás Bradbury inspirací?
Určitě, šlo o jednoho z mála amerických autorů, kterého za minulého režimu překládali. Marťanskou kroniku jsem znal už někdy z 50. let a nesmírně mě zasáhla. Také 451 stupňů Fahrenheita byla rovněž jednou z klíčových knih, které mě utvářely. Cítím k němu nesmírný obdiv, byl to můj guru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.