Nositel Nobelovy ceny a jeden z největších žijících spisovatelů dvacátého století Gabriel García Márquez už zřejmě definitivně skončil se svoji literární kariérou.

Pětaosmdesátiletý kolumbijský spisovatel totiž podle svého mladšího bratra trpí stařeckou demencí. 

Informaci přinesla BBC, podle jejíhož kolumbijského zpravodaje byly Márquezovy problémy s pamětí již dlouho veřejným tajemstvím.

Mendozovo svědectví

Jeden z tamních literárních časopisů například letos přetiskl vzpomínku spisovatele Plinia Apuleya Mendozy, který s Marquezem kdysi vedl knižní rozhovor Vůně gujávy (v překladu Blanky Stárkové vycházelo v roce 1983 na pokračování v časopisu Kmen). 

"Naposledy, když jsme spolu mluvili, působil zprvu zapomnětlivě. Ptal se mě, kdy jsem přijel a kde bydlím. Ale pak jsme šli na oběd, vzpomínali jsme na třicet, čtyřicet let staré události a najednou byl při smyslech jako vždy," řekl časopisu Mendoza.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.