Ještě nedávno pracoval jako rekrutér pro islamistickou teroristickou skupinu. Dnes je Maajid Nawaz coby autor čerstvě vydaného memoáru Radical vyhledávanou osobností literárních festivalů.

V neděli na Mezinárodním knižním veletrhu v Edinburghu připomněl, jak je důležité, aby mladí Pákistánci pochopili výhody demokracie a svobody lidských práv. Informoval o tom deník Guardian.

Nawaz se k radikálnímu islamismu dostal skrze teroristickou skupinu Combat 18 po masakrech bosenských Muslimů v Srebrenici v červenci 1995. Začal v Pákistánu shánět rekruty do organizace Hizb ut-Tahrír a během svých studií na University of London v devadesátých letech tajně budoval její pobočky v Egyptě a v Dánsku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.