Lucie je mladá žena, která ve svých třiceti letech ničeho nedosáhla. Nemá pořádnou práci, vzdělání, přátele ani rodinu. V žádném zaměstnání dlouho nevydrží, neví, co chce, a z budoucnosti si těžkou hlavu nedělá. Nedávno ji přijali jako očko v soukromé detektivní kanceláři. A tak tráví svůj čas šmírováním znuděných adolescentů, nahráváním jejich hovorů a sestavováním hlášení z esemesek a e-mailů. Jednoho rána ale udělá chybu: objekt jejího sledování, patnáctiletá Valentina, záhadně zmizí.

Tak začíná román Dítě apokalypsy francouzské spisovatelky Virginie Despentesové, která podle vlastních slov zkusila mnohé: pracovala nejen jako filmová kritička, režisérka a novinářka, ale i jako uklízečka a prostitutka. Román vyšel v roce 2010 a byl oceněn Renaudotovou cenou. Českému čtenáři se dostává do rukou v překladu Petra Christova.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.