Příhody skřítka Poldy a jeho kamaráda Oldy, klokanů Kloka a Kločka nebo prasátek Funíka, Kvída a Centíka, kterým škodí divočák Hubert.

S těmito hrdiny a veselými kresbami Jaroslava Maláka se setkávali čtenáři ABC, Pionýra, Ohníčku, Mateřídoušky, Mladého světa nebo Dikobrazu. V dětských časopisech působil už od 50. let.

Malák zemřel v pátek 17. srpna v kruhu své rodiny. V listopadu by se dožil osmdesáti čtyř let.

Jak na cenzuru

Z jeho ilustrátorské tvorby byly v 60. letech nesmírně oblíbené knihy s robotem Emiliánem (například Proč malíři nestačí plnovous? od Zdeňka Svěráka), vycházely v nákladu až 14 tisíc kusů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Český humorista a kreslíř Jaroslav Malák zemřel v pátek ve věku 83 let. Přispíval do ABC, Čtyřlístku nebo Dikobrazu. Přestože vtipy to u komunistického režimu neměly jednoduché, nikdy neemigroval. V jednu chvíli však už s manželkou měli připravené pasy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.