Je to rozmáchlé gesto, jakých je v novodobé historii tuzemské knižní scény pomálu. Český podnikatel se rozhodl podpořit vydání dvaceti svazků významné židovské filozofky první poloviny dvacátého století Edity Steinové.

Nedávno založený nadační fond nesoucí jméno Steinové už zakrátko vydá první z dvaceti titulů filozofického a teologického díla - K problému vcítění.

"Proč to vůbec děláte?"

Slovo vcítění je symbolické. Na rozdíl od Němců, kteří právě uzavírají edici knih Edity Steinové, Češi doposud měli jen minimální možnost pročíst, a tím i procítit myšlení ženy, kterou jako vůbec první osobu židovského původu prohlásil papež za svatou.

Navíc tento měsíc to bylo právě sedmdesát let, co vratislavskou rodačku nacisté zavraždili v koncentračním táboře Auschwitz-Birkenau.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.