Kdo slyšel na koncertě skladby Živých kvetov, ví, že Lucia Piussi dokáže jako jeden z mála česko-slovenských textařů napsat písničku třeba o blbé době nebo o lidské svobodě a ještě takovým textům nechat zpěvnost, silný refrén a zřetelnou opravdovost.

Piussi v textech opravdu o něco jde. Chce na něco ukázat, k něčemu přitáhnout pozornost, něco pojmenovat. Nejradši to má bez kličkování, přímo, drze. Jak sama říká, jen aby z toho nebylo "dajaké pojebané umenie".

Ano, pro Piussi je frajeřina, když někdo dokáže, aby byl jeho "zpev silný ako lev" i tehdy, když ostatní radši ze strachu nebo z korektnosti mlčí. Tahle sympatická a usměvavá Bratislavanka s italskými kořeny dokáže nemlčet velmi hlasitě. Když ji něco štve, hučí a poskakuje vzteky a říká pěkně zčerstva, co si myslí. Angelo i diavolo! jak by řekli její předkové.

Takový přímý byl její hodně otevřený román o mužsko-ženských vztazích Láska je sliepka. Takové jsou i povídky, které Lucia psala během posledních deseti let a nyní vyšly pod názvem Život je krátky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.