Brněnské nakladatelství Větrné mlýny porušilo pravidla silničního provozu. Na jednosměrné česko-slovenské literární dálnici, po níž česká beletrie masivně putuje na Slovensko, vjelo do protisměru.

O prázdninách zahájilo vydáním románu Laco Keraty Špatný herec (v originále Zlý herec) první novodobou českou edici věnovanou výhradně slovenské próze, která v tuzemsku doposud vycházela spíš nahodile v různých nakladatelstvích.

Edici nazvali slovensky Česi, čítajte, ovšem beletrii v ní budou nabízet v českých překladech, protože Češi slovensky číst nechtějí.

Ale i tak je to dvě desetiletí po rozdělení Československa výrazný posun. Slováci naopak s češtinou problém nemají, české knihy v originále se v jejich knihkupectvích běžně prodávají a nejsou tam exotickou raritou jako slovensky tištěné tituly v Čechách.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.