Stačí nám moře, škuner a svatý klid

V Ammerlo dávají dobrou noc racci. Rybářský přístav na pobřeží Meklenburska má jeden zvedací most, dvě mola, tři uličky a čtyři malé dobrodruhy, k nimž do pětice přibude náplava z města, a vůbec ne nafrněná.

Talentovaná německá medička sepsala půvabnou knížku vyvolávající nejen vzpomínky na vodomilskou klasiku od Arthura Ransoma (hrdinové by se totiž tak rádi plavili po Baltu na vlastním škuneru), ale i na zástup ochranitelských dospělých z děl Astrid Lindgrenové (pomineme-li místního mrzouta). Zkrátka idylku o čase her, kdy největší přítěž obnáší dorazit domů jako hastrman, než se ukáže, že to vždycky tak sladké dětství nebude.

Antonia Michaelisová 

Nejlíp je nám v Ammerlo 
(Přeložila Viola Lyčková)

Knižní klub 2012, 144 stran

 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.