Fernando Arrabal jako by byl v Česku spíše jen autorem, o kterém se sice ví, ale jehož mnohostranné dílo stále zůstává zahaleno mlhou. A to i přesto, že v posledních letech několikrát pobýval jako host nejen v Praze, ale třeba i na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Poté, co v 60. letech vyšlo v tehdejší Dilii jeho několik divadelních her (Architekt a císař Asýrie či Panické divadlo), další díla se objevila na knižních pultech až v poslední době - například Pohřeb sardinky nebo absurdní drama Pohřeb aut.

Nyní vydalo nakladatelství Dauphin jeden z jeho nejpronikavějších textů, patřící k tomu nejlepšímu, co kdy napsal: Kámen bláznivosti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.