Nositel Nobelovy ceny za literaturu Günter Grass, jenž má od letoška zakázaný vstup do Izraele, podruhé "útočí poezií". Německý spisovatel v dubnu zveřejnil báseň, v níž Izrael nařkl z ohrožování světového míru.

Ve své nové sbírce básní Eintagsfliegen (česky Jepice), která v Německu vyšla tuto sobotu, nyní oslavuje izraelského špiona Mordechaje Vanunua. Ten vyzradil informace o izraelském jaderném programu, připomíná deník Jerusalem Post.

Německý tisk si Grassův tah vykládá jako další útok vůči Izraeli. "Grass znovu napadl Izrael," tvrdí titulek berlínské televize N-TV. Také deník Die Welt je přesvědčen, že ze strany Grasse jde o provokaci. Jiné listy pro změnu připomínají Grassovu někdejší příslušnost k jednotkám Waffen-SS, která v roce 2006 otřásla spisovatelovou autoritou.

Grassova báseň vychází těsně před autorovými pětaosmdesátými narozeninami a Frankfurtským knižním veletrhem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.