DOPLUJEME K MAJÁKU? TO CHCE ČAS

Zatímco na meziválečné čtenáře působil portrét Ramsayových v domě na ostrově Skye většinou jako hudlání orchestru, který si v zákulisí teprve ladí nástroje, po pětaosmdesáti letech si ho hýčkáme jako modernistický klenot. Rytmu této fugy, k níž měla Woolfová nejosobnější vztah, vévodí hlas paní Ramsayové, nejvroucnější z "průměrných lidských bytostí", na které se autorka zaměřila s cílem zkoumat perspektivu hnutí mysli, iluzí, pochyb.

Tak pojede se k tomu majáku, nebo ne? Později. Hybatelem je tu totiž sám čas: konstrukt, jenž uchovává životu řád a měří naši marnost. Protože "i ten kamínek, který nakopneme, nakonec přežije Shakespeara".

Virginia Woolfová

K majáku 
(Přeložila Kateřina Hilská) 
Odeon 2012, 208 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.