Cenu Josefa Jungmanna za nejlepší překlad do češtiny letos obdržel Josef Rauvolf za román Jacka Kerouaka Vize Codyho, který vydalo nakladatelství Argo.

Výsledky jedenadvacátého ročníku soutěže oznámila porota Obce překladatelů ve složení Václav Jamek, Jarmila Emmerová, Božena Koseková a Zdeněk Beran na půdě pražského Goetheho Institutu, informoval server Lidovky.cz.

Cena se udílí za nejlepší překladové beletristické dílo v českém jazyce. Kniha se musí objevit během minulého kalendářního roku, samozřejmě v prvním vydání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.