Spisovatel Ian Fleming je nejen duchovním otcem Jamese Bonda, ale v některých aspektech snad i jeho předobrazem.

Přesto filmaři nakládají s jeho dílem bez bázně a hany, občas si vezmou název povídky, občas spojí víc příběhů dohromady.

Například kniha Casino Royale, která Bonda uvedla na scénu v roce 1953, se dočkala oficiální adaptace až v roce 2006, když měl stejnojmenný film celou sérii přiblížit novým divákům a špičkového tajného agenta udělal z Daniela Craiga.

Zdánlivě se všechny ostatní náměty, které Flemingovo dílo pro filmaře skýtalo, vyčerpaly roku 1989 s bondovkou Povolení zabíjet. Skutečnost je však složitější.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.